Co daje pływanie? Korzyści zdrowotne z chodzenia na basen

Co daje pływanie? Korzyści zdrowotne z chodzenia na basen 1

Pływanie niesie ze sobą dużo korzyści zdrowotnych. Wpływa na naszą sylwetkę, ogólne samopoczucie, poprawia krążenie oraz wzmacnia mięśnie. Jest umiejętnością, która przydaje się podczas wakacji, gdy spędzamy czas nad morzem lub jeziorem i próbujemy w ten sposób schłodzić swój organizm. Wielu zawodowych sportowców i sportsmenek różnych dyscyplin korzysta z wizyt na basenie. W tym wpisie wyjaśnimy korzyści zdrowotne z chodzenia na basen i dlaczego warto nauczyć się pływać.

Do najpopularniejszej aktywności fizycznej, oprócz wizyty na siłowni i biegania, należy pływanie. W ten sposób poprawimy siłę i wytrzymałość. Praca w wodzie poprawia krążenie krwi w naszym ciele, kondycję, zwiększa wydolność płuc i redukuje zapas energii. Jest to jeden ze sposobów na walkę z nadwagą. Pływanie jest również aktywną formą odpoczynku, a regularne korzystanie z wizyt na basenie przedłuża nasze życie, poprawia samopoczucie i jest jedną z form rehabilitacji po urazach.
Pływanie pozytywnie wpływa na mięśnie pleców, jak również na mięśnie brzucha. Pozwala na szybkie spalanie kalorii i zalecane jest dla osób w każdym wieku. Wysiłek rozkłada się równomiernie na cale ciało, angażuje wszystkie grupy mięśni, a sama dyscyplina oferuje nam dopasowanie treningu do indywidulanych potrzeb.
Pływanie jest połączeniem przyjemnego z pożytecznym. Wieloaspektowa aktywność fizyczna w wodzie prowadzi do relaksu po ciężkim dniu w pracy i jest sposobem na długotrwały stres. Modeluje prawidłową postawę dziecka, a jednocześnie zachęca do wspólnych zabaw w przestrzeni wodnej, m.in. poprzez zjeżdżalnie dostępne na wielu basenach.

Zajęcia na basenie urozmaiceniem treningów

Pływanie sprawia wiele frajdy dzieciom, ale również dorosłym. Trening pływacki może być dla nich czymś nowym i urozmaiceniem dotychczasowej wykonywanej pracy. Co daje pływanie? Trening dodatkowy pozwala na poprawienie wytrzymałości lub jest formą odpoczynku i przerwą w sytuacji, gdy potrzebujemy zajęć rekreacyjnych.
Efekty regularnego pływania – dwa lub trzy razy w tygodniu po minimum 30 minut – zauważymy już po kilku tygodniach. W czasie godzinnego pływania jesteśmy w stanie spalić nawet 600 kcal, a pojemność płuc pływaka wynosi 8 L, przy 5L osoby, która nie korzysta z tej formy treningu.

Pływanie - jak zacząć?

Dla osób, które nie potrafią pływać, najlepszym rozwiązaniem będzie nauka pływania. Swimple organizuje naukę pływania dla dzieci oraz naukę pływania dla dorosłych we wszystkich swoich lokalizacjach. Zdobycie umiejętności jaką jest pływanie nie należy do trudnych. Do nauki pływania potrzebne jest tylko zaangażowanie i regularność. Porównać ją możemy do przyswajania nowego języka obcego. Im częściej rozmawiamy w obcym języku, tym szybciej pojmujemy podstawowe zwroty. Stworzony autorski program i system motywacyjny w Swimple, pomoże szybciej nabyć pewności siebie w wodzie i obycia ze środowiskiem.
Korzyści z chodzenia na basen jest wiele. Pływanie jest dyscypliną, która nie męczy tak jak tradycyjna gimnastyka. Zajęcia na basenie są dostępne dla osób w każdym wieku. Dlatego warto zapisać dzieci na lekcje grupowe lub indywidualne już od najmłodszych lat. Zabawa w wodzie wspomaga koordynację ruchową malucha, co jest istotne dla niego w pierwszych latach życia.

Skontaktuj się z nami!

Organizowane przez Nas kursy – uczą, bawią oraz dają satysfakcję na długie lata, a przygotowana przez nas oferta z pewnością zainteresuje każdego miłośnika wodnych przygód. Chcesz wiedzieć więcej?

Kontakt

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten tekst!

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.