Nauka pływania dla dzieci

Nauka pływania dla dzieci to niewątpliwie proces, który wymaga poświęcenia ze wszystkich stron, dlatego w Szkole Pływania Swimple mamy odpowiedni PLAN

1. Autorski program i system motywacyjny

Od 2010 roku uczymy pływać. Nauka pływania tak jak i nauka języka obcego to długotrwały proces. Nie bez powodu mówi się o zanurzeniu w języku. To co przyspiesza naukę to czas spędzony w obcym dla uczestnika zajęć środowisku tzn. wodzie. Do tego potrzebna jest powtarzalność i regularność wizyt na pływalni.

Nasz system szkolenia dzieci opiera się na 5 poziomach zaawansowania (oswajanie, sekcja A, B, C oraz D). Pierwszy etap to zapoznanie się ze środowiskiem wodnym, nabycie pewności siebie, a ostatni – opanowanie najtrudniejszego dla większości stylu motylkowego. Jeżeli chcesz przeczytać więcej o umiejętnościach zdobywanych na każdym z poziomów zajrzyj tutaj.

Ukierunkowany system szkolenia to także system motywacyjny dla uczestników. Otrzymując od nas karty do wypełniania naklejkami za zdobywane postępy dziecko łatwo orientuje się w drodze jaką dotychczas przebyło w swojej pływackiej karierze. Za każdą uzupełnioną kartę wręczamy certyfikaty ukończenia odpowiedniego poziomu pływania.

Zastanawiasz się, na który poziom kwalifikuje się Twoje dziecko?

Wypełnij ankietę i sprawdź :)

2. Szkolenie w małych grupach

Nauka pływania dla dzieci 1

To co sprzyja szybszym postępom to stała kontrola trenera nad wykonywaną pracą przez uczestników. 

Grupy początkujące czyli nasz poziom oswajania to zawsze jednostki 30 minutowe – przede wszystkim z racji wieku uczestników (zazwyczaj 4-5 lat) – i grupa maksymalnie 4 osobowa. Instruktor jest zawsze w wodzie, dbając o bezpieczeństwo i wspierając kursantów. Dzieci młodsze kwalifikujące się do Sekcji A również mogą mieć zajęcia w jednostkach 30 minutowych.

Wszystkie jednostki 45 minutowe to już grupy maksymalnie 6 osobowe, a czas spędzany w wodzie przez instruktora zaczyna się powoli zmniejszać.

3. Słuchawki podwodne

Swimple Inflancka

Prowadzenie zajęć z brzegu pływalni nie musi oznaczać mniejszej kontroli nad poprawnością wykonywanych zadań w wodzie. Starsze dzieci otrzymują od prowadzących słuchawki dzięki, którym polecenia trenera dotrą do ich uszu nawet będąc 1,5m pod powierzchnią wody. 

O ile przyjemniejsza staje się rozgrzewka jeśli w tych samych słuchawkach popłynie muzyka 😊

4. Imprezy towarzyszące (zawody pływackie oraz Mikołajki)

Nauka pływania dla dzieci 2

Każdy uczestnik naszych zajęć otrzymuje dostęp do organizowanych przez nas wewnętrznych imprez sportowych.

W zawodach, które organizujemy na zakończenie roku tuż przed wakacjami nie ma przegranych. Udział biorą zarówno 4 latki płynąc z makaronem w asyście instruktorów jak i młodzież, która doskonali wszystkie style pływania.

Grudniowe Mikołajki zawsze kończą się miłą niespodzianką dla każdego ich uczestnika. Relacje z ostatnich specjalnych spotkań na pływalniach sprawdzicie tutaj.

Tuż przed świętami staramy się stworzyć nową niepisaną tradycję zbierając cegiełki na cel charytatywny o którym informujemy zbierając zgłoszenia. 

5. System Activenow

W codziennym funkcjonowaniu szkoły wykorzystujemy technologie nie tylko w trakcie zajęć, ale również w organizacji roku szkolnego. Uczestnicy posiadają wirtualne konta, które służą Rodzicom do zarządzania obecnościami, odwołaniami, płatnościami oraz kontaktu ze szkołą lub prowadzącym zajęcia. 

Dzięki Activenow można również opłacić należności online.

6. Kadra na medal

Kadra Swimple

Bez naszych trenerów wszystko powyżej byłoby wyłącznie marketingową papką. Nad realizacją programu, bezpieczeństwem, atmosferą zajęć czuwa kadra.

Od ich podejścia, zaangażowania, zrozumienia dzieci zależy sukces i powodzenie całego procesu nauki pływania.

Praca ze wszystkimi i każdym z osobna to zaszczyt. Poznacie nas zaglądając na stronę z instruktorami.