Informacje organizacyjne

Zanim rozpoczniecie swoją pływacką przygodę ze Swimple, zebraliśmy kilka ważnych informacji, które mogą Wam się przydać wybierając się na pierwsze zajęcia.

Dla tych z Was, którzy płyną z nami przez kolejne lata niech to będzie baza wiedzy i „przypominajka” na przyszłość :D

Do zobaczenia na pływalni.

  • kąpielówki lub strój kąpielowy. Dla naszych najmłodszych uczestników lub tych, którzy szybko marzną zalecamy zakup pianki
  • ręcznik kąpielowy
  • klapki basenowe dla dziecka oraz rodzica
  • czepek
  • okularki do pływania
  • kosmetyki pod prysznic
  • opcjonalnie własna suszarka

System uczeń/rodzic/szkoła – Dzięki systemowi Activenow łatwo sprawdzisz terminy swoich zajęć, zgłosisz nieobecności, umówisz się na odrabianie oraz sprawdzisz stan rozliczeń pomiędzy nami oraz opłacisz zajęcia za pomocą dotpay.

Loginem do https://app.activenow.pl/ jest państwa adres mailowy przesłany podczas rejestracji. W przypadku nieaktywnego adresu prosimy o kontakt z nami pod info@swimple.pl

Zajęcia są prowadzone w grupach 3-4 osobowych 30 min. (oswajanie OSW, OSW/A, A) lub 4-6 osobowych 45 min. (od sekcji A).

Instruktorzy w młodszych grupach wchodzą zawsze do wody poza sytuacjami losowymi. W starszych wykorzystujemy komunikację instruktor -> uczestnik dzięki słuchawkom podowdnym 

System motywacyjny to 5 kart (po 1 na każdy poziom zaawansowania) oraz naklejki.

W momencie rozpoczęcia semestru dzieci otrzymują zestaw kart do wypełniania naklejkami.

W trakcie trwania semestru instruktor informuje dzieci o zdobywanych umiejętnościach.

 

Wszystkie zdobyte umiejętności na koniec semestru są wprowadzane do systemu Activenow.

Po uzupełnieniu całej karty dziecko otrzymuje certyfikat potwierdzający zdobyte umiejętności oraz następną kartę z sekcji wyższej.

W grudniu zapraszamy Państwa na imprezę pod tytułem Mikołajki na Wesoło/Sztafeta Rodzinna, natomiast pod koniec roku w czerwcu zapraszamy wszystkich uczestników na Mistrzostwa Swimple w Pływaniu. Udział w imprezach jest bezpłatny. Więcej informacji dostaniecie Państwo bliżej terminu.

Ubiegłoroczne edycje można sprawdzić wchodząc na stronę z zawodami.

Harmonogram i sposób płatności

Tegoroczne płatności za semestr zostają automatycznie podzielone na 3 równe raty dla wszystkich uczestników zajęć ze względu na zagrożenie COVID-19. 

  1. rata płatna do końca września
  2. rata platna do końca października
  3. rata płatna do końca listopada

Nie pobieramy dodatkowych opłat za płatności ratalne.

W systemie Activenow widnieje zaległość należna za cały semestr. Płatności częściowych prosimy dokonywać na nasze konto bankowe.

Dla Państwa wygody jest możliwość płatności elektronicznych poprzez system Activenow, które w prosty sposób można wykonać w panelu klienta dla każdego uczestnika oddzielnie.

Odrobienie zajęć będzie możliwe tylko w przypadku ich wcześniejszego odwołania. Ze względu na ograniczenie liczby osób w grupie jest to dla nas niezmiernie ważne. Na odwołanie zajęć macie Państwo czas do 6h przed ich rozpoczęciem. W systemie Activenow odwołane zajęcia umożliwiają innym osobom realizację odrobienia nieobecności.

Zajęcia odwołujemy tylko za pośrednictwem systemu Activenow, dzięki czemu zarówno my jako organizatorzy jak i instruktorzy zostajemy automatycznie powiadomieni o nieobecności.

W semestrze można zgłosić i odrobić maks. 2 nieobecności (dla zajęć 1x w tygodniu), chyba że są one spowodowane długotrwałą chorobą. Pozostałe przypadki zawsze będę rozpatrywane indywidualnie.

Nauka pływania dla dzieci

FAQ

Przyjmujemy zgłoszenia w systemie semestralnym. Korzystając z narzędzi Activenow nasi klienci otrzymują dostęp do wirtualnego konta, w którym widnieje zawsze aktualny harmonogram zajęć oraz płatności. Koszt semestru jest wyliczany automatycznie przez system na podstawie liczby przypadających dni zajęciowych na dany semestr z pominięciem przerw.

Aktualny cennik jest dostępny w zakładce Cenniki/Grafiki w menu głównym powyżej, wybierając interesującą nas lokalizację. Do pobrania jest również kalendarz wszystkich dni zajęciowych w nadchodzącym roku szkolnym.

W przypadku zajęć grupowych zawsze pływamy na wynajętym torze, nie ma żadnych „ukrytych” opłat.
Zajęcia indywidualne i dwójkowe są realizowane w zależność od pływalni na wynajętym torze lub na zwykłych biletach wstępu.

Nie. Jest to dodatkowa, jednorazowa opłata.
Dzięki niej uczestnik otrzymuje pakiet startowy (czepek, worek, ręcznik), dostęp do cyklicznych imprez sportowych oraz gwarancję miejsca w wybranym terminie.

Zajęcia prowadzimy w grupach do 6 osób dla zajęć 45 minutowych oraz do 4 osób dla zajęć 30 minutowych (wyłącznie dzieci najmłodsze nie potrafiące przemieszczać się swobodnie w wodzie – poziom oswajania oraz sekcji A)

Bazujemy na naszym sprawdzonym podziale na grupy na podstawie posiadanych umiejętności. W sumie jest to 5 poziomów. Po zebraniu wywiadu dokonujemy wstępnego dopasowania. Na pierwszych zajęciach  instruktor weryfikuje umiejętności uczestnika i przekazuje informacje do biura. Jeżeli niezbędne będzie wprowadzenie roszad w grupach koordynator skontaktuje się wcześniej z Państwem w tej sprawie.

W pierwszych etapach nauczania jest to przede wszystkim tzw. nauka z wody. W kolejnych gdzie można już skorygować pływaka z lądu wykorzystujemy nowe technologie do komunikacji trener – uczestnik. Dzięki słuchawkom podwodnym uczestnik słyszy polecenia trenera będąc nawet 1,5 m pod wodą.