Pływalność

Nauka pływania Warszawa Praga Północ ul. Namysłowska 8

Test pływalności

Rzecz, którą powinna wykonać każda osoba ćwicząca pływanie. Jeżeli należysz do grupy osób twierdzących, że Twoje ciało tonie to szukaj kąpielówek bo po przeczytaniu tego krótkiego wpisu pomaszerujesz na basen ;)

Zasada jest prosta – im większą część naszego ciała zanurzymy pod wodę tym bardziej woda będzie nas unosiła. Chowając się całkowicie pod wodę na wstrzymanym oddechu poczujemy, że nasze ciało zaczyna „lewitować” pod wodą. Zawsze :) Jeżeli uważasz, że z tobą jest inaczej – przeczytaj poprzednie zdanie jeszcze raz. Zawiera słowo klucz – „wstrzymany oddech”. Dzięki powietrzu zgromadzonemu w płucach nie będziesz miał problemu z utrzymanie ciała przy, a w zasadzie tuż pod powierzchnią wody.

Ćwiczymy

Ok, zadasz teraz pytanie jaką pozycję powinienem przyjąć. Najłatwiej jest to zrobić pozwalając ciału leżeć na brzuchu z szeroko rozłożonymi rękami i nogami – jakbyś udawał topielca unoszonego przez wodę. Dla początkujących trudno będzie sobie wyobrazić rozluźnienie ciała w wodzie, ale obrazowe porównanie jest następujące – wyobrażasz sobie barierkę lub płot przed sobą (jeśli potrzebujesz weź makaron, który materialnie zastąpi przeszkodę) a następnie próbujesz przewiesić głowę i ręce na drugą stronę „wyobrażonej barierki” tak aby ciało całe luźno spoczywało a głowa była zwieszona lekko w dół (wzrok skierowany na dno). I co? Można? ;)

Teraz opcja hard :) najpierw schowaj się pod wodę patrząc cały czas na dno, następnie powoli podkul kolana pod brodę i chwyć rękami – powinien wyjść piękny „koreczek” a Twoje ciało unosić się w wodzie z plecami przy powierzchni wody. Pamiętaj o wstrzymywaniu powietrza w płucach przez cały czas jak sprawdzasz własną pływalność. Tak wiem jeśli próbujesz to zrobić po raz pierwszy Twój błędnik podpowiada Ci – stary zwariowałeś? Zaraz fikniesz na głowę! Wierutne kłamstwo i ściema. Twój błędnik nie zna się – fizycznie jest to niemożliwe, ale o tym przekonasz się próbując przełamać lęk. Powodzenia.

I na koniec level hardcore. Z pozycji jw. tzn. „koreczka” – spokojnie wyprostuj ramiona i nogi abyś leżał płasko przy powierzchni wody. Nie każdemu się to uda – Panom mogą tonąć nogi, ale z biegiem spędzonych lat w wodzie ta trudna sztuka będzie łatwiejsza do wykonania. Tutaj czucie wody i własnego ciała będzie kluczowe w odniesieniu sukcesu.

Skontaktuj się z nami!

Organizowane przez Nas kursy – uczą, bawią oraz dają satysfakcję na długie lata, a przygotowana przez nas oferta z pewnością zainteresuje każdego miłośnika wodnych przygód. Chcesz wiedzieć więcej?

Kontakt

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten tekst!

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.