Nabór do klasy 1 pływackiej SP392 na rok szkolny 2024/25

Nabór do klasy 1 pływackiej w sp392 2023/24 - Warszawa - Żoliborz - zdjęcie główne

Dokonywanie zmian w życiu może odbywać się wyłącznie na lepsze. Takim właśnie wyborem było podjęcie współpracy z Dyrekcją Szkoły Podstawowej nr 392 im. Jana Bytnara ps. „Rudy” na warszawskim Żoliborzu przy nowym projekcie Swimple, czyli pierwszych klasach pływackich. 

Wraz z p. Dyrektor Marzeną Rutkowską chcemy zadbać o jak największą retencję klas sportowych, tworząc przyjazną, opartą na szacunku i zrozumieniu pierwszą klasę pływacką.

Przed nami najważniejsze trzy lata w edukacji dzieci, które zaważą na podjęciu decyzji o pozostaniu w sporcie lub zmianie zainteresowań. Naszym celem jest rozbudzenie pasji do pływania, a następnie świadomy i mądry trening pływacki.

Rekrutacja do klas 1 pływackich, dzieci z rocznika 2017 - zdjęcie poglądowe

Klasy I pływackie

Uczniowie w klasach sportowych, oprócz realizacji standardowego programu edukacyjnego, biorą również udział w intensywnym szkoleniu pływackim.

3 treningi pływackie w tygodniu 

3 lekcje WF na sali gimnastycznej lub hali pneumatycznej

szkoła jednozmianowa

lekcje szachów w klasie 1

Swimple dojrzewało od 2010 roku do stworzenia swoich klas pływackich. Jesteśmy przygotowani merytorycznie i praktycznie do pracy z dziećmi. Większość z nas też jest już rodzicami i tworząc wspólnie z SP392 nowy projekt mamy nadzieję zapoczątkować rewolucję na skalę całego warszawskiego sportu. 

Nasze bogate doświadczenie oraz warsztat możemy wykorzystać otwierając pływacki świat przed wszystkimi dziećmi w stolicy, bez względu na status i umiejętności. 

Projekt klas pływackich zakłada wszechstronny, harmonijny rozwój dzieci przygotowujący małoletnich sportowców do przyszłego współzawodnictwa.

Nabór do klasy 1 pływackiej SP392 na rok szkolny 2024/25 1

Rozwijaj Pasję Pływania w SP392!

„Przyjazna szkoła: Sport, Integracja, Pasja”

Dlaczego klasy pływackie?

 • 7 godzin szkolenia sportowego – treningi pływackie 3 razy w tygodniu + 3 godz wf.
 • Zajęcia motoryczne/ogólnorozwojowe na sali sportowej lub hali pneumatycznej.
 • Profesjonalna kadra trenerska i treningi na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji Żoliborz.
 • Możliwość startu w zawodach krajowych i międzynarodowych.

Oferta edukacyjna

 • Podstawa programowa plus język angielski dla wszystkich.
 • Dodatkowo do wyboru od kl. 7: niemiecki, francuski lub hiszpański.
 • W pierwszej klasie – 1 godz. szachów
 • Koła przedmiotowe.
 • Lekcje terenowe: Centrum Nauki Kopernik, Centrum Edukacji Ekologicznej Kampinoskiego Parku Narodowego, Instytutu Chemii, Muzeum Powstania Warszawskiego i innych warszawskich instytucji naukowych i artystycznych.

Co zyskuje twoje dziecko?

 • Rozwój umiejętności pływackich i fizycznych.
 • Pewność siebie i zdrowy duch rywalizacji.
 • Indywidualne podejście do potrzeb każdego ucznia, wsparcie specjalistów.
 • Bogaty program rozwijający pasje i zdolności.
 • Doskonała baza do kształtowania dyscypliny i pracy zespołowej.
 • Wsparcie w rozwijaniu zainteresowań naukowych i sportowych.

Rekrutacja do klas pierwszych pływackich - najważniejsze informacje i terminy

Rekrutacja do klas sportowych zostanie uruchomiona zgodnie z harmonogramem dostępnym na stronie. Termin ich składania poprzez system teleinformatyczny jest krótszy i obowiązku należy dopełnić do 11 marca 2024.

 

 • 5 marca 2024 zostanie uruchomione przyjmowanie wniosków od rodziców.
 • Od 13 marca do 17 marca próba sprawności fizycznej dla dzieci, które ubiegają się o przyjęcie do oddziałów sportowych.
 • [!] Do próby sprawności fizycznej mogą przystąpić tylko dzieci w bardzo dobrym stanie zdrowia. Rodzice muszą złożyć w szkole orzeczenie lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, które to stwierdza.
 • 18 marca, godz. 15.00   Informacja o wynikach próby sprawności fizycznej.
SP392 - logo

Program szkolenia sportowego dzieci

Funkcjonowanie wszystkich klas sportowych w kraju opiera się na realizacji programów szkolenia sportowego zaakceptowanych przez krajowe związki sportowe.

Poniżej znajduje się pełna treść programu Polskiego Związku Pływackiego zaakceptowanego do realizacji w szkołach i oddziałach sportowych.

Celen nadrzędnym klubów i jednostek realizujących program jest jak najefektywniejsze wykorzystanie posiadanej wiedzy, środków i warsztatu pracy z dziećmi i młodzieżą, aby w jak największym stopniu opanować założone w programie cele.

W Swimple od zawsze stawialiśmy na technikę, czyli wykładnik przyszłych sukcesów pływackich. Bez mocnych fundamentów nie ma mowy o przyszłych sukcesach pływackich i na tym skupiamy swoją uwagę w klasach pierwszych. Jest to czas na wyrównanie poziomów reprezentowanych przez dzieci oraz budowanie motoryki i wszechstronnego rozwoju fizycznego w celu opanowani trudniejszych wzorców ruchowych.

Kluczowym aspektem pracy nad umiejętnościami pływackimi będzie również czucie wody przekładające się bezpośrednio na efektywność pływania.

Świadomość ruchów i ciała to dla nas klucz do pływackich sukcesów. W połączeniu z pracowitością i zaangażowaniem młodych adeptów przyszłe sukcesy to kwestia czasu.

Przykładowy plan zajęć dla klasy I

Treningi szkolenia sportowego zostaną dopasowane do zajęć edukacyjnych.

PoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątek
Zajęcia edukacyjne8:00-12:308:00-12:308:00-12:308:00-12:308:00-12:30
Pływanie12:30-14:0012:30-14:0012:30-14:00

Najczęściej zadawane pytania

Czy dziecko, które ubiega się o przyjęcie do klasy sportowej, musi dostarczyć jakieś dodatkowe dokumenty?

 • Tak. Rodzice dzieci, które chcą się uczyć w klasie sportowej, muszą dostarczyć zaświadczenie lekarskie.  Wystawia je lekarz podstawowej opieki zdrowotnej. Musi ono potwierdzić stan zdrowia, który umożliwi dziecku podjęcie nauki w oddziale sportowym.
  Jeśli nie dostarczą Państwo takiego zaświadczenia, dziecko nie będzie mogło przystąpić do oficjalnej próby sprawności fizycznej.

Dziecko jest zainteresowane rekrutacją zarówno do oddziału sportowego, jak i oddziału ogólnego. Jakich terminów rejestracji wniosku należy przestrzegać?

 • Muszą Państwo przestrzegać skróconych terminów, które obowiązują klasy sportowe – czyli złożyć wniosek do 11 marca (do godz. 16.00). Szczegółowy harmonogram rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 znajdą Państwo w systemie rekrutacyjnym i na stronie Harmonogram rekrutacji – Edukacja (um.warszawa.pl). Zapisy w systemie przyjmowane są od 5 marca od godz. 13.00. Dla klas ogólnych trwają dłużej – do 20 marca, godz. 20.00. Jednak gdy umieszczą Państwo na liście preferencji – na dowolnej pozycji – oddział sportowy, obowiązuje krótszy termin. Wniosek składają Państwo w szkole pierwszego wyboru.

Skontaktuj się z nami!

Organizowane przez Nas kursy – uczą, bawią oraz dają satysfakcję na długie lata, a przygotowana przez nas oferta z pewnością zainteresuje każdego miłośnika wodnych przygód. Chcesz wiedzieć więcej?

Kontakt

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten tekst!

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.